Novosti

петак, 17. 03. 2023

Priprema prskalice za novu sezonu

Da biste ušli u novu sezonu prskanja bez komplikacija, savjetujemo vam da prije prve upotrebe dobro pregledate prskalicu.

spraying season4

Sastavili smo kratke upute u pet koraka kako biste brzo, jednostavno i učinkovito pregledali sve najvažnije dijelove prskalice:

  1. Pregledajte filtar za usisavanje i tlak. Očistite ih kako biste uklonili nečistoće. Ako je potrebno, zamijenite ih. Rezervne dijelove filtra možete pronaći u našoj internetskoj trgovini: https://zupan-agroshop.com/ kartici PRSKANJE u sklopu prodajnog programa. Zatim s lijeve strane odaberite OPREMU ZA PRSKALICE. Klikom na filtar za usisavanje (vidi sliku) prikazat će vam se da kupite novi. Ako vam je potreban samo rezervni dio za njega, u desnom kutu imate ikonu plavo-zelenog rezervnog dijela. Klikom na ovaj znak vidjet ćete skicu filtra i svih njegovih komponenti, s cijenama i vidljivim zalihama.
  2. Pregledajte pumpu i regulator - provjerite da nema curenja u sustavu i osiguravaju li pumpa i regulator željenu količinu protoka. Ako ste zainteresirani za rezervne dijelove za pumpu - možete ih pronaći iu našoj internetskoj trgovini: https://zupan-agroshop.com/ Odaberite PRSKANJE, a zatim karticu PUMPE I REGULATORI . Odaberite pumpu ili regulator. U donjem desnom kutu odaberite plavo-zeleni znak REZERVNI DIJELOVI . Klikom na skicu skica će se povećati. Na desnoj strani imate gumbe + i -, s kojima možete povećati ili smanjiti skicu. Klikom na željeni broj vidjet ćete dio. Ako je to dio koji tražite, možete ga dodati u košaricu. U suprotnom nastavite pretraživanje.
  3. Izvršite kalibraciju dizna - Izvršite fizičko ispitivanje dizna kako biste bili sigurni da nisu istrošene što bi moglo uzrokovati netočno prskanje ili rezultate prskanja. Po potrebi zamijenite dizne. Kako odabrati prave dizne za moj voćnjak ili vinograd? Ništa lakše. Pronađite SAVJETNIKA ZA DIZNE na web stranici zupan-agroshop.com https://www.zupan-agroshop.com/nozzle-consultant Odaberite kulturu kojom se bavite. Ako želite nove dizne, a niste sigurni koje, odaberite prvi korak: KOJA JE DIZNA OPTIMALNA PREMA PARAMETRIMA. Ako imate različite dizne na prskalici, odaberite: ŽELIO BIH ZNATI POTROŠNJU PO HEKTARU ZA KOMBINACIJU RAZLIČITIH DIZNA. Ako imate dizne i želite provjeriti svoju potrošnju, odaberite: IMAM DIZNE, ŽELIO BIH ZNATI NJIHOVU POTROŠNJU PO HEKTARU.
  4. Provjerite rad manometra. Nakon zimskog skladištenja, manometar se mora ponovno instalirati. Manometar je ključna komponenta za regulaciju, pa provjerite njegov rad, posebno obratite pozornost da je pokazivač nepokretan. Inače preporučujemo kupnju novog.
  5. Na prskalici postoji nekoliko točaka podmazivanja koje zahtijevaju vašu pažnju. Pregled ovih točaka možete pronaći u uputstvo za upotrebo.

Ako imate bilo kakvih pitanja o pripremi prskalice za novu sezonu, obratite se najbližem trgovcu. Serviseri rado će vam pomoći i savjetovati vas. Gdje je najbliži predstavnik možete pogledati: https://www.zupan.si/en/dealers/

Ako vas zanima bilo koji drugi rezervni dio za vašu prskalicu, možete na https://www.zupan-agroshop.com/?lang=en odabrati REZERVNE DIJELOVE STROJEVA ZUPAN. Otvorit će se novi prozor u kojem možete odabrati tip vašeg stroja i upisati serijski broj. Sve komponente upravo vašeg stroja bit će vam prikazane.

U novoj sezoni prskanja želimo vam siguran posao i što bolju žetvu.

Stariji postovi

Priprema prskalice za novu sezonu

Da biste ušli u novu sezonu prskanja bez komplikacija, savjetujemo vam da prije prve upotrebe …

Čitaj više